Brazylia - Nigeria 1-1 w meczu towarzyskim. Neymar zszedł z kontuzją

Neymar nie zapamięta dobrze ostatniego zgrupowania reprezentacji. W niedzielę Brazylia tylko zremisowała 1-1 z Nigerią, a gracz Paris Saint-Germain opuścił boisko z kontuzją.

J. Aribo 35'

Neymar rozegrał zaledwie 13 minut. Opuścił boisko o własnych siłach, ale trzymał się za mięsień czworogłowy lewej nogi. Zmienił go Philippe Coutinho. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest to uraz i czy będzie konieczna przerwa w treningach. Przypomnijmy, że Brazylijczyk w ostatnich dwóch sezonach był aż trzykrotnie poważnie kontuzjowany i to w kluczowych momentach rozgrywek.

Brak Neymara odbił się na grze drużyny. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Joe Aribo i Brazylijczycy musieli odrabiać straty. Udało im się to już na początku drugiej części. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Casemiro. Na więcej podopiecznych Tite nie było już stać. Z kolei Nigeria grała konsekwentnie i do końca zdołała utrzymać remis.

Chidozie Collins Awaziem
90′ Thiago Silva
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Daniel Alves
William Troost-Ekong
 48′ Casemiro
Joe Aribo  35′ 90′
80′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Samuel Chimerenka Chukwueze89′
62′ . Roberto Firmino
Alex Iwobi84′
12′ . Neymar
Onyinye Wilfred Ndidi87′
88′ Gabriel Jesus
Victor James Osimhen74′
46′ Everton Sousa Soares
Peter Oladeji Olayinka89′
12′ Philippe Coutinho
Abdullahi Shehu90′
Matheus Henrique de Souza
Viv Solomon-Otabor
80′ Tavares Fabinho
Emmanuel Bonaventure Dennis79′
88′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Ebere Paul Onuachu74′
62′ Gabriel Barbosa Almeida

46′ Richarlison de Andrade

Neymar nie zapamięta najlepiej tego zgrupowania. Trzy dni temu, przeciwko Senegalowi, rozegrał swój setny mecz w barwach "Canarinhos". W tamtym spotkaniu ani on, ani jego koledzy również nie zachwycili i także zremisowali 1-1. Niedzielna rywalizacja zakończyła się dla gracza PSG jeszcze gorzej.