Brazylia - Honduras 5-0 w meczu towarzyskim

Piłkarze Brazylii pokonali Honduras 5-0 (1-0) w towarzyskim meczu rozegranym w Miami. Obie drużyny to uczestnicy przyszłorocznych mistrzostw świata, których Brazylia będzie gospodarzem.

Przed przerwą Brazylijczycy zdobyli tylko jedną bramkę, za sprawą Bernarda. Druga połowa to już popis podopiecznych Luiza Felipe Scolariego.

Bramki Dantego, Maicona, Williana i Hulka dały Brazylii wysokie zwycięstwo.

Scolari, pytany po meczu, czy jego zespół poradzi sobie z presją konieczności wywalczenia tytułu mistrza świata, powiedział: "Nie ma żadnej presji, że Brazylia musi zostać mistrzem świata. Brazylia będzie mistrzem".

W towarzyskim meczu w Miami piłkarze Hondurasu nie oszczędzali Neymara. Piłkarz Barcelony był bardzo często faulowany i w drugiej połowie z ulgą przyjął informację, że schodzi z boiska.

"Piękne zwycięstwo! Wyszedłem z tego żywy" - stwierdził po meczu Brazylijczyk.

We wtorek "Canarinhos" zmierzą się towarzysko w Toronto z drużyną Chile.

Brazylia - Honduras 5-0 (1-0)

Bramki: Bernard (23.), Dante (55.), Maicon (66.), Willian (70.), Hulk (74.).

Brazylia: Victor - Maicon, David Luiz (72. Marquinhos), Dante, Maxwell (71. Lucas Leiva) - Luiz Gustavo, Oscar (64. Ramires), Paulinho - Bernard (46. Robinho), Jô (46. Willian), Neymar (67. Hulk).

Honduras: Noel Valladares - Arnold Peralta, Víctor Bernárdez (64. Marvin Chávez), Maynor Figueroa, Emilio Izaguirre (72. Juan Carlos García) - Jorge Claros, Roger Espinoza (63. Juan Pablo Montes), Óscar Boniek García, Wilson Palacios (75. Édder Delgado) - Carlo Costly, Jerry Bengtson (72. Jerry Palacios).