Borussia gromi, asysta Kuby

W sobotę rozegrano siedem spotkań Bundesligi. Na Borussia-Park ekipa z Moenchengladbach rzutem na taśmę zremisowała z Bayernem Monachium 2:2.

Bawarczycy do 78. minuty prowadzili 2:0. Gole zdobyli Luca Toni oraz Frank Ribery, który skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany za faul Gouhouriego właśnie na reprezentancie Francji. Końcówka jednak należała do gospodarzy, a bramki uderzeniami głową zdobyli Friend i Bradley.

Borussia Dortmund pewnie pokonała Eintracht Frankfurt aż 4:0. Bohaterem meczu był Tamas Hajnal, który zdobył jedną z bramek, a przy trzech pozostałych asystował. Natomiast przy golu Hajnala decydujące podanie należało do Jakuba Błaszczykowskiego, który ograł rywali po prawej stronie i obsłużył 27-letniego Węgra. Polak zagrał do 73. minuty, a zastąpił go Alexander Frei.

Zacięty bój stoczyły ekipy 1899 Hoffenheim i VfL Wolfsburg. Kibice Carl-Benz-Stadion obserwowali pięć bramek, a zwycięstwo w stosunku 3:2 przypadło beniaminkowi. W meczowej kadrze "Wilków" zabrakło Jacka Krzynówka.

Trzy punkty zgarnęli piłkarze Energie Cottbus, którzy skromnie, bo 1:0, pokonali Karlsruher SC. Całe spotkanie rozegrał Mariusz Kukiełka.

Bramek nie oglądali natomiast kibice w Stuttgarcie, gdzie miejscowy VfB zremisował z Arminią Bielefeld. 90 minut zaliczył napastnik z Schueco-Arena, Artur Wichniarek, którego w doliczonym czasie gry zmienił Stefan Aigner.

Na czele tabeli znajduje się Bayer Leverkusen, który w szlagierze kolejki pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1. W innym meczu Hertha Berlin, bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka, rozprawiła się z Hamburgerem SV, również 2:1.

VfB Stuttgart - Arminia Bielefeld 0:0

Bayer Leverkusen - Schalke 04 2:1 (2:0)

1:0 Kiessling 30. min

2:0 Helmes 41. min

2:1 Kuranyi 85. min

Hertha Berlin - Hamburger SV 2:1 (0:1)

0:1 Petrić 12. min

1:1 Cicero 46. min