Reklama

Reklama

Boniek: Legia nie musi się wstydzić wysokiej porażki z Borussią

- Tak jak Gibraltar nie musi się wstydzić, że przegrał z Polską 0-7, tak Legia nie musi się wstydzić wysokiej porażki z Borussią - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek, otwierając Forum Polskiego Futbolu.

Na stadionie warszawskiej Legii rozpoczęło się Forum Polskiego Futbolu - 1. edycja konferencji poświęconej krajowej piłce nożnej. W dyskusjach biorą udział m.in. minister sportu Witold Bańka, prezes PZPN Zbigniew Boniek czy prezes Ekstraklasy S.A. Dariusz Marzec.

- Naszym celem jest dyskusja przede wszystkim o polskim futbolu klubowym. Musimy postawić diagnozę, w którym miejscu jest teraz polska piłka, zastanowić się nad kierunkiem jej rozwoju - powiedział jeden ze współwłaścicieli Legii i gospodarz Forum Dariusz Mioduski.

Spotkanie odbywa się tydzień po porażce warszawskiej drużyny z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów 0-6. W trakcie tego meczu doszło także do rozrób na trybunach, w sprawie których postępowanie dyscyplinarne wszczęła Europejska Unia Piłkarska (UEFA). O ewentualnych karach dla Legii orzeknie 28 września.

Reklama

- Po wydarzeniach na tym stadionie tydzień temu zastanawiałem się, czy to jest fortunny moment na Forum, czy nie lepiej byłoby rozmawiać o polskiej piłce w kontekście sukcesu. Ale widocznie tak musiało być. To nam pokazało, ile jeszcze pracy przed nami - przyznał Mioduski. Chwilę później odpowiedział mu w swoim powitalnym wystąpieniu Boniek.

- Tak jak Gibraltar nie musi się wstydzić, że przegrał z Polską 0-7, tak Legia nie musi się wstydzić, że wysoko przegrywa z innymi. Każdy dystans da się szybko skrócić - ocenił prezes PZPN.

Na Forum zaproszeni prelegenci i goście dyskutować będą m.in. o zarządzaniu klubami, technologii, a także o finansach. - Szczerze mówiąc, takiej inicjatywy nie ma w wielu krajach. Gratuluję i dziękuję za nią, to bardzo ważne - zaznaczył sekretarz generalny Europejskiego Zrzeszeniu Klubów (ECA) Michele Centenaro.

Forum potrwa do późnych godzin popołudniowych.

Reklama

Reklama

Reklama