Reklama

Reklama

Bójki po meczu Cracovia - Legia

Po niedzielnym meczu Cracovii z Legią Warszawa (1:0) doszło pod stadionem do bójek kibiców obydwu drużyn.

Po niedzielnym meczu Cracovii z Legią Warszawa (1:0) doszło pod stadionem do bójek kibiców obydwu drużyn.

Wspaniały początek meczu, między innymi wspólnie odśpiewana "Barka" - ulubiona pieść Ojca Świętego - nie zapowiadała zakłócenia porządku na stadionie. Po wspólnej modlitwie i odegraniu hejnału, piłkarze w miłej atmosferze przystąpili do meczu.

Przez całą pierwszą cześć spotkania, kibice nie dopingowali swoich ulubieńców, ale jedynie gromkimi oklaskami nagradzali udane zagrania piłkarzy. Brak dopingu był wyrazem pamięci o zmarłym Janie Pawle II.

Punkt zwrotny w zachowaniu kibiców nastąpił, gdy fani z Warszawy rzucili racę w kierunków sympatyków z Krakowa. Po meczu chuligani chcieli obrzucać ich za to kamieniami, jednak na drodze stanęła policja, która użyła broni gładkolufowej. Zatrzymano 20 osób.

Reklama

- Ten incydent nie może zniszczyć naszych prób pojednania i walki z nienawiścią na stadionach. Świadczy natomiast o tym, że grupa chuliganów potraktowała wszystkie wydarzenia związane ze śmiercią Papieża -msze, marsze itd., - jak prowokację - skomentował profesor Janusz Filipiak, prezes MKS Cracovia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy