Reklama

Reklama

Bojan Krkić zmieni reprezentację? Serbia złożyła wniosek

FIFA otrzymała wniosek serbskiej federacji, która chce, aby Bojan Krkić został reprezentantem tego kraju pomimo, że w przeszłości zaliczył występ w reprezentacji Hiszpanii.

Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Bojan Krkić urodził się w hiszpańskiej Lleidzie jako syn serbskiego imigranta. Na szerokie wody wypłynął w Barcelonie. Grał także w Romie, Milanie i Ajaksie Amsterdam. Obecnie jest piłkarzem Stoke City.

W 2008 roku, Bojan zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii, której barw bronił także w zespołach młodzieżowych. Pech chciał, że zagrał w meczu o punkty - eliminacji MŚ 2010 roku, co przekreśla jego szansę na zmianę reprezentacji.

Reklama

FIFA po zliberalizowaniu przepisów pozwala na zmianę kadry w dwóch przypadkach - gdy powstanie nowa reprezentacja (jak np. Kosowo, dla którego zagrać może m.in. Xherdan Shaqiri czy Granit Xhaka) oraz w przypadku, gdy grał w danej reprezentacji wyłącznie w meczach towarzyskich.

O powołaniu 26-latka marzy selekcjoner Slavoljub Muslin, który był inicjatorem złożenia wniosku do międzynarodowej federacji. O podobnym rozwiązaniu swego czasu opowiadał Radomir Antić, ale znany szkoleniowiec nie zdecydował się na oficjalne kroki w tej sprawie.

Nie wiadomo, jakie argumenty padły we wniosku Serbów, ale już można przewidzieć finał historii, w której FIFA odmówi bałkańskiej federacji.

Eliminacje MŚ w Rosji, Serbia rozpoczęła od remisu 2-2 z Irlandią. W grupie rywalizuje także z Gruzją, Austrią, Walią i Mołdawią.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL