Reklama

Reklama

Blatter: To będzie najwspanialszy mundial w historii

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Joseph Blatter powiedział podczas wizyty w Soczi, że przygotowania do organizacji mistrzostw świata 2018 w Rosji przebiegają zgodnie z planem. Jego zdaniem to będzie najlepszy mundial w historii.

- Jestem dumny, że ten kraj przygotowuje się do mistrzostw. Wszystko idzie zgodnie z planem i nic nie przeszkodzi Rosji w organizacji najwspanialszego mundialu w historii. Sytuacja ekonomiczna nie jest najlepsza, ale wiem, że będzie lepiej. Najważniejsze, iż turniej organizują mieszkańcy Rosji. Ludzie chcą tych mistrzostw, aby iść do przodu. I ja to czuję - podkreślił Blatter, który odwiedził Soczi, jedno z miast-organizatorów mundialu 2018.

Reklama

Jak podkreślił, najbliższe mistrzostwa świata będą dziesiątymi w ciągu ponad 40 lat jego działalności w światowej federacji. Oczekuje, że turniej okaże się wspaniałym wydarzeniem.

Szef FIFA, który spotkał się w poniedziałek z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, nie zgadza się z opiniami dotyczącymi bojkotu mundialu 2018 z powodów politycznych.

- Niektórzy chcą odebrania Rosji prawa do organizacji mistrzostw, ale mamy dla nich jedną odpowiedź: jesteśmy zaangażowani w futbol i nie pozwolimy, aby na przeszkodzie stanęli politycy - podkreślił 79-letni Szwajcar.

Blatter podczas poniedziałkowego spotkania nie szczędził komplementów pod adresem Putina. "Wasz komitet organizacyjny i pan osobiście zasługujecie na pięć gwiazdek" - powiedział prezydentowi Rosji.

- Jeśli kilku polityków nie jest zadowolonych, że Rosja będzie gościć turniej finałowy, zawsze im odpowiem, aby zostali w domu - podkreślił szef FIFA.

Soczi będzie jednym z 11 miast, w których odbędą się mecze MŚ 2018. Turniej zostanie zorganizowany w dniach od 14 czerwca do 15 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama