Reklama

Reklama

Blatter: Rosja i Ukraina nie zagrają w jednej grupie

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Joseph Blatter zapowiedział, że jeśli Ukraina zdoła awansować na mistrzostwa świata 2018 w Rosji, to być może nie trafi do jednej grupy z gospodarzami. Trwa bowiem polityczny konflikt między tymi krajami.

Początkowo relacjonowano, że Szwajcar zapewnił, iż takie rozwiązanie wejdzie w życie w razie konieczności. W wydanym kilka godzin później oświadczeniu FIFA sprostowała jednak, że takie słowa nie padły.

"Prezydent nie powiedział, że zespoły zostaną rozdzielone, ani że zapadła już jakaś decyzja. W rzeczywistości wspomniał jedynie o tym, że istnieje taka możliwość. Wygląda na to, że był to błąd w tłumaczeniu" - napisano.

Wcześniej szefowi FIFA przypisano słowa "możecie być tego pewni", w odpowiedzi na pytanie, czy te dwa kraje trafią do różnych grup.

Reklama

Ukraina jest skłócona z Rosją, którą oskarża o wspieranie separatystów na wschodzie kraju. Zdaniem Blattera, konflikt, który ciągnie się od kilku miesięcy, nie powinien wpływać na wydarzenia sportowe.

- Bojkot nie przyniósłby nic dobrego. FIFA w pełni popiera rozegranie mundialu w Rosji. Na sugestie o przeniesieniu turnieju do innego kraju odpowiadamy, że jeśli chodzi o futbol, mamy absolutne zaufanie do Rosji i jej władz. Podobne postulaty pojawiały się przy okazji zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi, ale podczas ich trwania i po ich zakończeniu nie powiedziano o nich złego słowa - argumentował 78-letni szef FIFA.

Blatter pochwalił też organizatorów mundialu za przygotowania.

- W porównaniu z tym, co działo się przed tegorocznymi MŚ w Brazylii, na cztery lata przed rozpoczęciem turnieju prace w Rosji są znacznie bardziej zaawansowane - podkreślił.

Mundial w Rosji rozpocznie się w czerwcu 2018 roku i potrwa około miesiąca. Cztery lata później piłkarze rywalizować będą w Katarze, prawdopodobnie jesienią lub zimą, z uwagi na zbyt wysokie temperatury w okresie letnim.

Dowiedz się więcej na temat: Joseph Blatter | FIFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje