Reklama

Reklama

Blatter przeciwny nowym strojom Kamerunu

Prezydent FIFA, Sepp Blatter powiedział, że nowe stroje, które zostały zaprojektowane przez firmę "Puma" specjalnie dla reprezentacji Kamerunu na turniej o Puchar Narodów Afryki, nie są zgodne z przepisami światowej federacji piłkarskiej.

Nowe stroje są jednoczęściowe i mają ściśle, niemal jak u lekkoatletów, przylegać do ciała.

- Te stroje nie są zgodne z przepisami, które mówią, że piłkarz musi mieć na sobie koszulkę i spodenki. Tymczasem stroje opracowane przez "Pumę" są jednoczęściowe - powiedział Blatter. - Przykro mi, że przedstawiciele firmy nie skonsultowali się z nami.

- To już drugi raz, gdy są problemy ze strojami reprezentacji Kamerunu - dodał Blatter. W 2002 roku Kameruńczycy na turnieju w Mali wystąpili w koszulkach pozbawionych rękawów.

Reklama

Problemu nie widzą natomiast przedstawiciele producenta nowych strojów.

- Afrykańska federacja (CAF) nie widzi żadnych problemów związanych z naszymi strojami - powiedział szef marketingu Pumy, Filip Trulsson. - Oczywiście, nie chcemy robić nic, co by nie było dobre dla piłki nożnej. Jeśli FIFA stwierdzi, że stroje nie są dobre, weźmiemy to pod uwagę. Przepisy nie mówią jednak, że koszulka i spodenki muszą być oddzielone.

- FIFA nie jest strażnikiem dobra futbolu, ale strażnikiem przepisów w nim obowiązujących - twardo zripostował jednak Blatter.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje