Reklama

Reklama

Blatter chce znaleźć miejsce dla Muamby w strukturach FIFA

Prezydent Joseph Blatter zaprosił 24-letniego Fabrice Muambę do Zurychu na rozmowy o jego przyszłości w strukturach FIFA. Szwajcar chciałby zaproponować pracę byłemu piłkarzowi, który w marcu na boisku doznał ataku serca i zakończył karierę.

Były gracz Boltonu Wanderers w marcu doznał ataku serca podczas meczu 1/4 finału Pucharu Anglii z Tottenhamem Hotspur i musiał zrezygnować ze sportu. W sierpniu oficjalnie zakończył karierę.

17 marca Muamba upadł nagle na boisko w pobliżu środkowej linii, choć nie był przez nikogo atakowany. Po akcji reanimacyjnej został karetką zabrany do szpitala, gdzie stwierdzono zawał. Jak się później okazało jego serce nie biło przez 78 minut.

W szpitalu przebywał przez miesiąc, a po wyjściu przez ponad dwa miesiące przechodził rehabilitację.

Reklama

Muamba był zaskoczony propozycją Blattera, ale przyjął ją z wielkim zainteresowaniem.

- Nigdy nie stroniłem od polityki, czy podejmowania decyzji, dlatego na pewno z zainteresowaniem posłucham propozycji. Mam nawet nadzieję, że coś dla mnie znajdzie - przyznał Muamba.

Do spotkania ma dojść 30 października w Zurychu, w siedzibie FIFA.

Muamba już prawie całkowicie wrócił do zdrowia, ale jak sam przyznał nadal ma luki w pamięci.

- Lekarz powiedział mi, że to jeszcze potrwa. Nawet do roku, ale mam nadzieję, że w końcu sobie wszystko przypomnę. Staram się jednak na tym nie skupiać, bo to może tylko zwolnić cały proces. Chcę teraz cieszyć się z życia i spędzać czas z rodziną - powiedział.

Dowiedz się więcej na temat: Fabrice Muamba

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje