Reklama

Reklama

Bijatyka po meczu w Portugalii. Strzały w powietrze ze strony policji

W ostatni weekend w Portugalii doszło do poważnego pomeczowego incydentu - po zakończeniu spotkania jednej z niższych lig między Olimpico do Montijo i rezerwami Vitorii Setubal doszło do bijatyki. Kilku policjantów będących na miejscu, by uspokoić walczący tłum, użyło broni i strzelało w powietrze.

O całej sytuacji donosiły przede wszystkim media portugalskie, ale również m.in. portal goal.com. Do zdarzenia doszło po meczu rozegranym w ramach jeden z lig regionalnych (będącej częścią piątego poziomu rozgrywkowego).

Walka na boisku i strzały. Groźny incydent w Portugalii

W samym meczu między Olimpico i Vitorią B padł bezbramkowy remis. Emocje na boisku i trybunach były jednak na tyle duże, że po ostatnim gwizdku doszło do bijatyki, w którą zaangażowali się piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego obu drużyn, a następnie dołączyli do nich kibice.

Obecni na miejscu policjanci nie byli w stanie opanować tych groźnych wydarzeń, w końcu trójka funkcjonariuszy zdecydowała się nawet na użycie broni. Mężczyźni wystrzelili dziewięciokrotnie w powietrze, co przyczyniło się do szybkiego zażegnania konfliktu. Moment oddania strzałów został uchwycony przez jednego z fanów obserwujących walkę z trybun.

Jak podkreśliła portugalska policja w swoim oświadczeniu, w związku z użyciem broni nikt nie został ranny.

Reklama

Lewandowski znowu strzela w LM - zobacz bramki!

"Zamieszanie mogłoby być jeszcze większe"

"Gdyby policja nie oddała tych strzałów, zamieszanie byłoby jeszcze większe. Być może funkcjonariusze powinni byli jednak uniemożliwić kibicom wejście na boisko" - stwierdził trener Vitorii Paulo Martins.

Już następnego dnia poinformowano o tym, że zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne w sprawie obu ekip.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje