Reklama

Reklama

​Białoruś. Jewgienij Sawin o protestach: Jak można zabijać rodaków?

Jewgienij Sawin, były rosyjski piłkarz, a obecnie ekspert telewizyjny i youtuber w ostrych słowach skrytykował sytuację polityczną i decyzję władz Białorusi.

Od sierpnia na Białorusi trwają akcje protestacyjne w związku z wyborami prezydenckimi. Tysiące ludzi wyszło na ulicę i domagało się ustąpienia władz z Alaksandrem Łukaszenką na czele. Doszło do wielu zatrzymań, a media donosiły o licznych pobiciach i innych nadużyciach ze strony służb bezpieczeństwa.

- Nigdy nie zrozumiem, jak można zabijać swoich rodaków? Spłoną w piekle wszyscy, którzy wydali dotyczące tego rozkazy. Tego nie można robić. Ludzie wyszli na pokojowe protesty, nie szli z karabinami. Europa jest zszokowana zastosowanymi wobec tłumu metodami - powiedział Jewgienij Sawin na swoim kanale Youtube, co cytują białoruskie media.

Reklama

Sawin obecnie jest prezenterem i komentatorem rosyjskiej stacji "Match TV" w przeszłości grał w lidze rosyjskiej i reprezentował kraj w kadrze walczącej o udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Dwukrotnie był powoływany do kadry narodowej seniorów Rosji, ale nie zagrał w żadnym spotkaniu.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

MR

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy