Betis urwał punkty Barcelonie

Betis Sewilla zremisował przed własną publicznością z FC Barcelona 1:1 w zaległym spotkaniu 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Katalończycy już w 4. minucie objęli prowadzenie, kiedy to do siatki gospodarzy celnie trafił Javier Saviola. Dziesięć minut przed przerwą wyrównał strzałem z rzutu karnego, były gracz Barcelony, Alfonso Perez.

Podopieczni Franka Rijkaarda kończyli mecz w dziewiątkę, gdyż czerwone kartki ujrzeli bramkarz Valdes (zastąpił go Rustu) oraz Gerard.

Mimo remisu w Sewilli, fani klubu z Barcelony mogą być zadowoleni, bowiem ich pupile kontynuują znakomitą serię meczów bez porażki.

Piłkarze z Katalonii, którzy z Betisem zagrali bez Ronaldinho (czerwona kartka w meczu w Valladolid), nie zaznali goryczy porażki już od 13 ligowych spotkań (w tym czasie Barca zanotowała dziesięć zwycięstw i trzy remisy).