Reklama

Reklama

Berti Vogts nie jest już trenerem Azerbejdżanu

Niemiec Berti Vogts zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Azerbejdżanu, którą pełnił przez sześć lat.

W trzech meczach grupy H eliminacji Euro 2016 jego podopieczni nie zdobyli żadnego punktu, a w poniedziałek ulegli Chorwacji 0-6.

"Vogts, niestety, poinformował, że nie widzi przyszłości z reprezentacją Azerbejdżanu" - głosi oświadczenie tamtejszej federacji piłkarskiej (AFFA).

Jej prezes Rownag Abdullajew proponował niemieckiemu szkoleniowcowi kontynuowanie pracy, ale Vogts odmówił. Nazwisko nowego selekcjonera nie jest jeszcze znane.

Prawie 68-letni Vogts, który w 1996 roku poprowadził reprezentację Niemiec do mistrzostwa Europy, pracował z kadrą Azerbejdżanu od kwietnia 2008.

Reklama

Najlepszy wynik na tym stanowisku osiągnął w kwalifikacjach mistrzostw świata 2014, gdy jego podopieczni zdobyli dziewięć punktów.

W przeszłości był znakomitym piłkarzem. W 1974 roku wywalczył mistrzostwo świata, a dwa lata wcześniej złoty medal ME.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy