Reklama

Reklama

Belgia - Polska. Pogrom "Biało-czerwonych"

W spotkaniu grupowych eliminacji mistrzostw świata polskie piłkarki przegrały na wyjeździe z Belgią aż 0-4.

W ostatnim tegorocznym meczu eliminacji mistrzostw świata polskie piłkarki przegrały na wyjeździe z Belgią.

Na początku spotkania obiecującego strzału z dystansu próbowała Karolina Gec. Jednak już po kwadransie Polki przegrywały 0-1. Udało się gospodyniom zaliczyć przechwyt, dobrze wycofać piłkę spod linii końcowej i oddać strzał z kilku metrów, mimo bliskości polskich obrończyń. To niestety nie był jedyny moment w tym meczu, kiedy Polki miały problem z wyjściem z akcją spod własnego pola karnego.

 W 33. minucie Belgijkom udało się piękne prostopadłe podanie, otwierające drogę do polskiej bramki. Wydawało się, że sytuację zażegna Karolina Klabis, ale przy dobitce Hannah Eurlings już nie miała szans.

Reklama

W 37. minucie fatalny błąd popełniła Grabowska, która źle wyprowadziła piłkę od własnej bramki. Nastąpił błyskawiczny przechwyt rywalek i od razu udało się oddać mocny strzał na bramkę Klabis. Polki przegrywały już 0-3.

Belgia - Polska. Kłopoty na własne życzenie

Podopieczne Niny Patalon popełniały w tym spotkaniu zbyt wiele prostych błędów, w tym pomyłek indywidualnych, by marzyć o korzystnym wyniku. Tuż po przerwie Małgorzata Mesjasz zaliczyła trafienie samobójcze.

Polki mogłyby przegrać wyżej, ale w 57. minucie świetną interwencją popisała się Klabis.

JK

Belgia - Polska 4-0 (3-0)

1-0  de Caigny 15.

2-0 Eurlings 33.

2-0  Cayman 39.

4-0 Mesjasz sam. 52. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama