Reklama

Reklama

Belgia - Polska 5-0 w towarzyskim meczu piłkarek

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet przegrała z Belgią 0-5 w towarzyskim meczu rozegranym w Tubize.

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet przegrała z Belgią 0-5 w towarzyskim meczu rozegranym w Tubize.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Dla zespołu trenera Wojciecha Basiuka był to ostatni sprawdzian przed inauguracyjnym meczem eliminacji mistrzostw Europy 2017, który rozegrają 22 września w Goeteborgu ze Szwecją. W eliminacyjnej grupie 4. znalazły się też zespoły Danii, Słowacji i Mołdawii.

Dwa lata wcześniej Polki inaugurowały kwalifikacje do MŚ także na wyjeździe ze Szwecją. Przegrały wtedy 0-2. Polska w ostatnim rankingu FIFA została sklasyfikowana na 30. miejscu, Belgia na 28., a Szwecja była 7. Polki po powrocie do kraju będą przygotowywały się w Gutowie Małym.

Reklama

Gospodarzem turnieju finałowego z udziałem 16 ekip będzie Holandia. Eliminacje potrwają rok. Będą się toczyły w ośmiu pięciozespołowych grupach, awans uzyskają ich zwycięzcy i sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc.

Drużyny z drugich miejsc w pozostałych dwóch grupach rozegrają play off o ostatni "bilet" do Holandii, która jako gospodarz jest zwolniona z udziału w kwalifikacjach. Tytułu bronić będzie reprezentacja Niemiec.

ME piłkarek zostaną rozegrane po raz 12. Osiem złotych medali wywalczyły Niemki, dwa razy triumfowały Norweżki, raz Szwedki. Polki w finałach nigdy nie grały.

Terminarz meczów eliminacyjnych Polek:

2015

22 września     Szwecja - Polska

22 października Polska - Słowacja

27 listopada    Mołdawia - Polska

2016

 7 kwietnia Polska - Dania

12 kwietnia Słowacja - Polska

 2 czerwca  Polska - Szwecja

 7 czerwca  Dania - Polska

20 września Polska - Mołdawia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL