Reklama

Reklama

Będzie grał w protezie. To pierwszy taki piłkarz na świecie

20-letni Austriak Martin Hofbauer, jako pierwszy piłkarz na świecie, dostał pozwolenie od FIFA na grę w protezie w meczach drużyn amatorskich. Występuje na co dzień w UFC Miesenbach.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska wydała pozytywną decyzję po konsultacjach m.in. z komisją lekarską austriackiego związku.

W 2011 roku lekarze wykryli nowotwór u Hofbauera, zawodnika ligi regionalnej. Mimo leczenia, konieczna była amputacja prawej nogi poniżej kolana.

- Biegam po boisku jak każdy inny piłkarz z dwiema nogami. Gracze innych zespołów i kibice nie zwracają w ogóle na mnie uwagi - stwierdził Hofbauer.

Na stronie internetowej UFC Miesenbach zamieszczony jest krótki film z jednego meczów ligowych. Pokazany w nim jest Hofbauer, który prowadzi piłkę, podaje, ale zdecydowanie częściej zdrową, lewą nogą.

Reklama

Do tej pory głośnym echem odbijały się starty w gronie sprawnych sportowców, m.in. w igrzyskach olimpijskich w Londynie, niepełnosprawnego południowoafrykańskiego lekkoatlety Oscara Pistoriusa. W połowie lutego jego nazwisko trafiło na czołówki gazet jednak z zupełnie innego powodu - sześciokrotny mistrz paraolimpijski jest oskarżony o zamordowanie swojej dziewczyny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL