Reklama

Reklama

"Barka" od Legii i Cracovii

W najbliższą niedzielę rozegrane zostanie w Krakowie spotkanie, w którym Cracovia podejmie Legię. Do Grodu Kraka uda się 500-osobowa grupa kibiców z Warszawy.

W najbliższą niedzielę rozegrane zostanie w Krakowie spotkanie, w którym Cracovia podejmie Legię. Do Grodu Kraka uda się 500-osobowa grupa kibiców z Warszawy.

Sympatycy obu drużyn zapowiadają godną postawę i wyjątkową oprawę meczu. Fani wspólnie odśpiewają ulubioną piosenkę Ojca Świętego, "Barkę". Na stadionie zawiśnie też przepasany kirem portret Jana Pawła II.

- Niestety, fani Legii i Cracovii nie usiądą razem, bo nasz stadion może pomieścić 9,5 tys osób, a większość miejsc jest już zajęta. Nawet gdyby PZPN nie wydał decyzji o zniesieniu obowiązku posiadania kart chipowych, i tak wpuściłbym przyjezdnych z Warszawy na stadion bez chipów. Jako inżynier mogę powiedzieć, że system chipowy i tak nie nadaje się po prostu do użytku - uważa prezes Cracovii prof. Janusz Filipiak.

Reklama

- Zrezygnowaliśmy z atrakcyjnej oprawy meczowej, by w spokoju uczcić pamięć Ojca Świętego. Podczas spotkania muzyka i głos spikera będą stonowane. Razem z kibicami Legii chcemy zaśpiewać "Barkę", ulubioną pieśń Papieża. Na stadionie zawiśnie także przepasany kirem portret Jana Pawła II. Deklarowaliśmy w poniedziałek w Krakowie pojednanie i spokój. Chcemy dotrzymać słowa - zapewnia Robert, kibic Cracovii.

- Nie szykujemy do Krakowa nowych transparentów. Obiecujemy, że nie dojdzie do żadnych ekscesów i awantur. Każdy w swoim sercu ubolewa nad stratą Ojca Świętego i w takim duchu udajemy się do Krakowa - dodaje Marcin, kibic Legii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama