Reklama

Reklama

Bankructwo KSC Lokeren, byłego klubu Lubańskiego i Laty

Belgijski KSC Lokeren, były klub piłkarski m.in. Włodzimierza Lubańskiego i Grzegorza Laty, ćwierćfinalista Pucharu UEFA z 1981 roku, jest bankrutem. W poniedziałek poinformowano, że nie dotrzymano terminu na znalezienie inwestora, który miałby zapobiec upadłości.

"Pomimo wszystkich naszych wysiłków nie byliśmy w stanie przyciągnąć niezbędnych inwestorów w odpowiednim czasie" - przyznał w oświadczeniu prezes Lokeren Louis De Vries.

Dodał, że klub nie będzie już kwestionować wniosku do belgijskiego sądu o ogłoszenie upadłości.

Na początku tego miesiąca Belgijska Federacja Piłkarska cofnęła Lokeren zawodową licencję. W klubie mieli jednak nadzieję na odwołanie, gdyby udało się znaleźć pieniądze na spłatę długów, które belgijskie media oszacowały na pięć milionów euro. To się jednak nie udało.

Reklama

W obecnym sezonie Lokeren występował na drugim poziomie rozgrywek, ale w przeszłości był czołowym zespołem w Belgii. W 1981 roku wywalczył wicemistrzostwo kraju, a całkiem niedawno dwukrotnie Puchar Belgii (2012, 2014). W sezonie 1980/81 dotarł do ćwierćfinału Pucharu UEFA.

Jeszcze w sezonie 2014/15 piłkarze Lokeren byli rywalami Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. U siebie belgijski zespół wygrał 1-0, a w Warszawie było 1-0 dla legionistów.

W przeszłości w Lokeren grało kilku polskich piłkarzy, w tym bardzo znani, jak Włodzimierz Lubański (1975-82) i Grzegorz Lato (1980-82). 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje