AZ Alkmaar Zaanstreek - Ajax Amsterdam 0-3. 63. minuty Arkadiusza Milika

Na inaugurację sezonu Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe AZ Alkmaar 3-0. Bohaterem meczu był Anwar El Ghazi - strzelec dwóch goli, jednego wybitnej urody. Milik grał 63. minuty i nie zachwycił.

Zobacz raport meczowy

Ajax bardzo źle rozpoczął sezon. Piłkarze Francka de Boera odpadli w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z Rapidem Wiedeń.

Podrażnieni zawodnicy Ajaksu dobrze rozpoczęli spotkanie z AZ. Już w 3. minucie główkował Milik, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Ajax objął prowadzenie w 14. minucie. Cudownym strzałem popisał się Anwar El Ghazi, który z ponad 25 metrów trafił w okienko bramki gospodarzy.

Przed przerwą piłkarze z Amsterdamu jeszcze dwa razy wpisywali się na listę strzelców. Najpier El Ghazi trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a potem zza pola karnego huknął Nemanja Gudelj. Piłka po rękach bramkarza AZ Sergio Rocheta wpadła do siatki.

W 63. minucie boisko opuścił Milik. Polaka zmienił wypożyczony z Arsenalu Yaya Sanogo.

Ajax miał jeszcze kilka okazji, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Alkmaar Zaanstreek - Ajax Amsterdam 0-3 (0-3)

Eredivisie - tabela, strzelcy, wyniki, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Arkadiusz Milik | Ajax Amsterdam | AZ Alkmaar | eredivisie