Reklama

Reklama

Atletico Nacional chce oddać trofeum Chapecoense

Na piękny gest zdobyli się piłkarze Atletico Nacional, z którym w finale Copa Sudamericana mieli zmierzyć się zawodnicy Chapecoense. Klub chce oddać trofeum rywalowi, którego piłkarze zginęli w katastrofie lotniczej w Kolumbii.

We wtorek rano potwierdzono smutną informację o wypadku samolotu z piłkarzami Chapecoense na pokładzie. Brazylijski klub leciał na finał Copa Sudamericana, w którym miał zmierzyć się z Atletcio Nacioonal.

Rywale w piękny sposób zdecydowali się uczcić pamięć tragicznie zmarłych zawodników i zwrócili się z prośbą do CONMEBOL (południowoamerykańska federacja piłki nożnej) o przyznanie trofeum brazylijskiej drużynie. Na razie nie ma jeszcze odpowiedzi ze strony władz federacji.

Na pokładzie samolotu było 81 osób. Wśród nich 22 zawodników Chapecoense. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pięć osób udało się uratować. Do szpitala z poważnymi obrażeniami trafili piłkarze: Alan Ruschel, Nato i Jackson Follmann, a także dziennikarz i stewardessa. Wyciągnięty z wraku samolotu bramkarz Danilo, zmarł w szpitalu.

Internet obiegło też przygnębiające zdjęcie, na którym widać trzech piłkarzy Chapecoense, którzy nie pojechali na finał. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje