Reklama

Reklama

Arka przygotowuje się do barażu

Gdyńska Arka oczekuje na oficjalne potwierdzenie na piśmie czwartkowej decyzji w sprawie nie przyznania licencji ŁKS Łódź. Piłkarze "żółto-niebieskich" w dalszym ciągu trenują, przygotowując się do barażu, w którym musieliby wystąpić, gdyby ŁKS pozwolenie na grę w ekstraklasie otrzymał.

Gdyńska Arka oczekuje na oficjalne  potwierdzenie na piśmie czwartkowej decyzji w sprawie nie  przyznania licencji ŁKS Łódź. Piłkarze "żółto-niebieskich" w  dalszym ciągu trenują, przygotowując się do barażu, w którym  musieliby wystąpić, gdyby ŁKS pozwolenie na grę w ekstraklasie  otrzymał.

"Oczekujemy potwierdzenia decyzji na piśmie, nie wiemy kiedy je otrzymamy. Piłkarze trenują cały czas, zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem" - powiedział rzecznik prasowy Arki Gdynia Krzysztof Paciorek.

Dodał, że nie jest jeszcze do końca zatwierdzony plan przygotowań Arki do nowego sezonu, wiadomo jednak że gdynianie przygotowywać się będą w Polsce.

Trenerem Arki jest Marek Chojnacki, przez lata związany z ŁKS Łódź, najpierw jako zawodnik, później trener.

"Wiele osób prosi mnie dziś o komentarz do tych wydarzeń, cóż ja mogę powiedzieć? Mam rozdarte serce. Jestem w takiej sytuacji jak piłkarz, który przez wiele lat występował w jednej drużynie, później zmienił klub i już w barwach innego zespołu strzelił bramkę swojej byłej ekipie. Taki piłkarz nie eksponuje wówczas swojej radości" - powiedział Chojnacki.

Reklama

W czwartek Komisja Odwoławcza ds. Licencji PZPN po raz drugi odmówiła przyznania ŁKS Łódź licencji na grę w ekstraklasie w sezonie 2009/2010. ŁKS Łódź przysługuje odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w terminie 30 dni od daty otrzymania uzasadnienia.

Brak licencji dla ŁKS oznacza, że łódzki zespół zostanie przeniesiony na ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. Oprócz niego, najwyższą klasę rozgrywkową bezpośrednio opuści Górnik Zabrze, a w barażach zagra Cracovia Kraków. Arka Gdynia, zgodnie z czwartkową decyzją komisji, zapewniła sobie utrzymanie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL