Reklama

Reklama

Argentyński senator zawnioskował o wizerunek Maradony na banknotach

Argentyna nadal pogrążona jest w smutku po nagłej śmierci Diego Maradony. Wokół legendy futbolu stale pojawia się wiele wątków. Jednym z nich są różne formy jego upamiętniania. Podczas poniedziałkowego wystąpienia senator zaproponował, aby wizerunek piłkarza trafił na banknoty.

Pomysł umieszczenia wizerunku Diego Maradony na banknotach nie jest nowością. Już kilka lat temu jedna z internetowych grup chciała, aby legendarny piłkarz jeszcze za życia został uczczony właśnie w ten sposób. Wówczas pod petycją podpisywali się fani, którzy zaprojektowali nawet banknot. Według tamtych propozycji Maradona miał znaleźć się na banknocie o wartości 10 peso.

Tym razem wniosek jest zdecydowanie poważniejszy, bowiem wystosował go jeden z argentyńskich senatorów. Polityk przemówił w poniedziałek przed Kongresem, przedstawiając swój pomysł.

Reklama

Senator Norma Durango powiedział, że z jednej strony na banknocie ma być umieszczona twarz Maradony. Z drugiej zaś pojawi się zdjęcie jego słynnej bramki.

"Chodzi o to, aby uczcić naszego najważniejszego idola, ale trzeba też pomyśleć o kwestii ekonomicznej. Kiedy przyjadą turyści, będą chcieli zabrać Maradonę ze sobą" - powiedział senator cytowany przez "Sports Inquirer".

Nie wszyscy Argentyńczycy uważają jednak, że pomysł nadrukowania na banknocie słynnej bramki strzelonej ręką nie jest dobry. Ich zdaniem jest to akceptacja czegoś nie do końca sprawiedliwego.

Na ten moment to jedynie propozycja, która ma zostać wzięta pod obrady Kongresu na początku przyszłego roku. 

ABReklama

Reklama

Reklama

Reklama