Reklama

Reklama

Argentyński sąd zabronił kremacji ciała Diego Maradony

Ciało piłkarza Diego Maradony "musi zostać zachowane" na wypadek, gdyby jego DNA było potrzebne w ewentualnych sprawach o ustalenie o ojcostwo - zdecydował w środę sąd w Buenos Aires.

Maradona zmarł 25 listopada w swoim domu na przedmieściach Buenos Aires. Przyczyną śmierci był zawał serca. Miał 60 lat.

Wniosek o wstrzymanie ewentualnej zgody na kremację ciała Maradony złożyli prawnicy sześciu osób, które wystąpiły o ustalenie ojcostwa i stwierdzenie nabycia praw do spadku po piłkarzu. Z decyzją sądu nie zgadzają się prawnicy rodziny piłkarza. Twierdzą, że próbki DNA zostały już pobrane i będzie je można później wykorzystać. Tej argumentacji sąd jednak nie uznał.

Za życia były zawodnik m.in. Boca Juniors i Napoli oficjalnie uznał piątkę swoich dzieci - czworo w Argentynie i jedno we Włoszech. Po jego śmierci sześć osób wystąpiło z wnioskiem o uznanie ojcostwa. Jedną z nich jest 25-letnia Magalí Gil, która twierdzi, że dwa lata temu dowiedziała się, że jej biologicznym ojcem był właśnie Maradona.

Reklama

To właśnie na jej wniosek Krajowy Sąd w Buenos Aires w pierwszej instancji rozpoczął postępowanie wyjaśniające i nakazał przeprowadzenie badań DNA. Po kilku dniach takie pozwy jak Gil, złożyło pięć innych osób.

wha/ sab/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

-----------------------------------------------

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - 

kliknij i sprawdź!

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś!  Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama