Reklama

Reklama

"Aragones nie jest rasistą"

Szkoleniowiec Arsenalu, Arsene Wenger ma problemy kadrowe przed meczem z Fenerbahce Stambuł w Lidze Mistrzów.

Kolo Toure nabawił się urazu barku w ligowym meczu z Evertonem. Wenger wciąż nie może też liczyć na kapitana zespołu, Williama Gallasa i obrońcę Bacary Sagna. W obliczu tych braków kadrowych na boisku od pierwszych minut może pojawić się sprowadzony latem z Manchesteru United Mikael Silvestre. Na mecz z turecką ekipą z drobnych urazów powinni się wykurować natomiast Samir Nasri, Nicklas Bendtner i Johan Djourou.

Wenger zdecyduje się też najpewniej na wystawienie w wyjściowej jedenastce Theo Walcotta, który odpoczywał w ostatnim ligowym meczu "Kanonierów". 19-latek może narobić sporo problemów bocznemu obrońcy Fenerbahce, Roberto Carlosowi.

Reklama

Szkoleniowiec Fenerbahce, Luis Aragnoes nie ma aż takich kłopotów personalnych. Może narzekać jedynie na nieobecność kontuzjowanego Gokhana Gonula.

- Będziemy chcieli wykorzystać fakt, że Fenerbahce przechodzi teraz ciężkie chwile - zapowiada Wenger. Faktycznie, w związku ze słabą postawą zespołu Aragonesa w lidze i w rozgrywkach pucharowych zaczęły się spekulacje o zwolnieniu hiszpańskiego szkoleniowca.

Dziennikarze przed spotkaniem Wengera z Aragonesem zaczęli dopytywać się o słynny skandal z rasistowskim zachowaniem Aragonesa wobec Thierry'ego Henry'ego sprzed kilku lat. Wówczas to, na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii, Aragones powiedział do Jose Antonio Reyesa: "Jesteś lepszy niż to czarne g...", mając na myśli Henry'ego.

Wenger stara się jednak nie odgrzewać starego konfliktu, tym bardziej, że Henry'ego nie ma już w zespole "Kanonierów". Francuz zapewnił, że nie uważa Aragonesa za rasistę i nie będzie miał oporów przed podaniem mu ręki - On nie jest rasistą. Samuel Eto'o miał kiedyś okazję pracować z Aragonesem jako trenerem i uważa, że generalnie nie jest on rasistą. Myślę, że chciał wówczas po prostu zmotywować Reyesa podczas treningu, choć oczywiście w bardzo brzydki i niewłaściwy sposób - tłumaczył Hiszpana Wenger.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama