Reklama

Reklama

Anglicy lżeni, mimo medalu. Rasizm, groźby, obelgi

Mimo, że piłkarze reprezentacji Anglii zaszli na Euro 2020 aż do finału, byli obrażani na wielką skalę w internecie. Pokuszono się o analizę tego zjawiska. Wyniki są zatrważające.

Specjalistyczna firma podjęła się analizy obraźliwych komentarzy i internetowych ataków na angielskich zawodników, które miały miejsce przy okazji Euro 2020. Doliczono się 12,5 tys. przypadków takich wiadomości.

Kadra Anglii obrażana mimo sukcesu

Jak podkreśla "Daily Mail", skala nienawistnych komentarzy wobec Anglików jest o tyle zaskakująca, że przecież kadra Garetha Southgate’a osiągnęła najlepszy wynik od pół wieku. Brytyjscy dziennikarze wyliczają, że obraźliwe komentarze zamieszczane w mediach społecznościowych dotykające Anglików obejmowały nie tylko wyzwiska, ale też obrażanie członków rodziny zawodników, groźby wobec nich, a także przejawy rasizmu, ksenofobii, obrazę uczuć religijnych itd.

Reklama

Dyskusja o hejcie oraz przejawach rasizmu wobec angielskich piłkarzy przybrała na sile po tym, jak z masą rasistowskich komentarzy w sieci musieli zmierzyć się pechowcy z finałowej serii rzutów karnych - Marcus Rashford, Jadon Sancho oraz 19-letni Bukayo Saka. 

JK


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje