Anglia - Szwajcaria 2-0 w meczu eliminacji Euro 2016

Anglicy pokonali Szwajcarię 2-0 w meczu grupy E eliminacji Euro 2016. Drugiego gola strzelił Wayne Rooney. To jego 50. trafienie w kadrze. Rooney tym samym pobił rekord Bobby'ego Charltona i stał się najlepszym strzelcem w historii reprezentacji. Z kolei San Marino było blisko remisu z Litwą.

Sprawdź sytuacje w grupach eliminacji Euro 2016

Anglicy nadal nie stracili nawet punktu w eliminacjach.

Już w 2. minucie boisko musiał opuścić Fabian Delph. Pomocnik reprezentacji Anglii doznał urazu mięśnia dwugłowego uda. Zastąpił go Ross Barkley.

Anglicy mieli przewagę. Wayne Rooney uciekł obrońcom i strzelił z ostrego kąta w stronę dalszego słupka. Kapitan gospodarzy nieznacznie się pomylił. Lepszą szansę miał James Milner. Po prostopadłym podaniu Rooneya uderzył z ośmiu metrów, ale wprost  w bramkarza Szwajcarów Yanna Sommera.

Goście odpowiadali szybkimi kontrami. Po jednej z nich na dobrą pozycję wychodził Xherdan Shaqiri, ale ubiegł go Joe Hart. Tuż przed przerwą Josip Drmić fatalnie spudłował z 16 metrów.

W drugiej połowie Anglicy dopięli swego. Do bramki Szwajcarów w 67. minucie trafił Harry Kane, wprowadzony na murawę 10 minut wcześniej. Napastnik uderzył mocno po ziemi z 12 metrów po ładnym podaniu Luke'a Shawa.

Sześć minut przed końcem w polu karnym Szwajcarów upadł Raheem Sterling. Sędzia wskazał na jedenasty metr, chociaż powtórki pokazały, że skrzydłowy symulował. Do piłki podszedł Rooney. Uderzył bardzo mocno, strzelił 50. bramkę w kadrze i pobił rekord Bobby'ego Charltona.

Zobacz raport meczowy Anglia - Szwajcaria

Anglia - Szwajcaria 2-0

Szwajcarzy w tabeli grupy E są na drugim miejscu i mają trzy punkty przewagi nad Słowenią, która pokonała Estonię 1-0. Gola strzelił Robert Berić.

Zobacz raport meczowy Słowenia - Estonia

Słowenia - Estonia 1-0

Blisko drugiego remisu w tych eliminacjach było San Marino. Po urwaniu punktów Estonii, niewiele brakowało, by powtórzyć ten sukces w meczu z Litwą.

Gola dla Litwy w 7. minucie strzelił piłkarz Jagiellonii Białystok Fiodor Czernych. W 50. minucie czerwoną kartkę dostał bramkarz Litwinów Giedrius Arlauskis.

Pięć minut później strzałem z rzutu wolnego niespodziewanie do remisu doprowadził Matteo Vitaioli! To pierwszy wyjazdowy gol San Marino od 14 lat!

W 93. minucie Lukas Spalvis dał trzy punkty Litwinom. San Marino grało wtedy w dziesiątkę. W 88. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Nicola Chiaruzzi.