Reklama

Reklama

Andrij Szewczenko spotkał się z najbliższymi. Po raz pierwszy od wybuchu wojny

Aż trzy miesiące, od dnia wybuchu wojny, musiał czekać Andrij Szewczenko na spotkanie ze swoją matką i siostrą. Doszło do niego we Włoszech. Były selekcjoner reprezentacji Ukrainy opublikował rodzinne zdjęcie na Instagramie.

Andrij Szewczenko mieszka na stałe w Londynie. To tam 24 lutego zastał go wybuch wojny w Ukrainie. W tym czasie członkowie jego najbliższej rodziny - w tym matka i siostra - przebywali w ojczyźnie.

Obie kobiety odmówiły ewakuacji z Kijowa, gdy miasto próbowali zdobyć rosyjscy najeźdźcy. Z kraju wyjechały dopiero teraz.

Spotkanie z synem i bratem nie było możliwe w Anglii. Kobiety podróżowały z dwoma psami, a obecne przepisy zabraniają wwożenia zwierząt na terytorium Wielkiej Brytanii.

Wojna w Ukrainie. Szewczenko ambasadorem UNITED24

Zdobywca Złotej Piłki z 2004 roku czekał na swoich bliskich we Włoszech. Tam została wykonana fotografia, którą zamieścił na instagramowym profilu.       

Reklama

"Wreszcie spotkałem się z rodziną. Chętnie ich przytulę! Wierzymy, że już niedługo spotkamy się w naszym rodzinnym Kijowie" - napisał Szewczenko pod zdjęciem. 

Niedawny selekcjoner reprezentacji Ukrainy w ubiegłym tygodniu został przyjęty przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Odebrał nominację na pierwszego ambasadora fundacji UNITED24

Jej cel statutowy to zbieranie funduszy na powojenną odbudowę kraju. 

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL