Anderlecht Bruksela - SV Zulte-Waregem 2-0. Teodorczyk bez gola

Anderlecht Bruksela pokonał SV Zulte-Waregem 2-0 w 7. kolejce rozgrywek grupy mistrzowskiej belgijskiej Pro League i zrobił kolejny krok w drodze do zdobycia mistrzostwa kraju. Łukasz Teodorczyk grał do 76. minuty, ale nie strzelił gola.

Belgijska Pro League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Prowadzenie dla lidera dał Alexandru Chipciu, który wykorzystał idealne krzyżowe podanie Sofiane Hanniego i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości.

Wygraną gospodarzy przypieczętował tuż przed końcem Isaac Thelin, który w 76. minucie zastąpił Teodorczyka.

Polski napastnik "Fiołków" nie przełamał strzeleckiej niemocy i pozostaje bez gola w finałowej fazie rozgrywek. Po raz ostatni trafił do siatki w lidze 12 marca. Ma na koncie 20 bramek i prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Anderlecht już w przyszłą niedzielę może fetować zdobycie tytułu. Czeka go wyjazdowy mecz z wiceliderem - FC Brugge.

Anderlecht Bruksela - SV Zulte-Waregem 2-0 (1-0)