Reklama

Reklama

Alpaka przerwała mecz piłki nożnej w Anglii

Oscar wtargnął nieproszony na murawę podczas spotkania Carlton Athletic z Ilkley Town w jednej. Incydent z alpaką w roli głównej spowodował przymusowe przerwanie gry oraz akcję interwencyjną, której celem było schwytanie zwierzęcia.

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas meczu piłkarskiego pomiędzy angielskimi zespołami Carlton Athletic oraz Ilkley Town. Sędziowie byli zmuszeni przerwać spotkanie po tym, jak na murawę niespodziewanie wbiegła... alpaka.

Reklama

Zwierzę o imieniu Oscar uciekło z pobliskiej farmy. Nie obyło się bez śmiechu podczas próby jego schwytania. Alpakę wabiono smakołykami, próbując przekonać ją do zejścia z boiska. Interwencję zakończył ostatecznie właściciel Oscara, który bezpiecznie wyprowadził niesforne zwierzę z murawy.

Podczas 15-minutowej przerwy w grze na stadionie w West Yorkshire piłkarze nie zbliżali się do alpaki w obawie przed kopnięciem.

Władze Carlton Athletic przyznały, że pomimo niedalekiej odległości boiska od farmy, to pierwszy tego typu przypadek w historii.

Zdjęcia oraz filmy ze zdarzenia szybko obiegły sieć. Klub stworzył nawet żartobliwą grafikę ze składem na mecz.

Spotkanie z wynikiem 2-0 wygrał zespół Ilkley.

AB

Dowiedz się więcej na temat: piłka nożna | carlton athletic | alpaka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama