Reklama

Reklama

Alkohol, dziewczyny, piąta rano. Sprawę próbowano zatuszować

Pierre-Emerick Aubameyang ma problemy z sercem, ale - jak się okazuje - nie to było główną przyczyną jego wykluczenia z kadry Gabonu w trakcie trwającego Pucharu Narodów Afryki. Wedle najnowszej wersji wydarzeń gwiazdor Arsenalu wrócił do hotelu pijany o piątej nad ranem.

Na światło dzienne wyszły właśnie nowe fakty dotyczące wydalenia trzech zawodników z reprezentacji Gabonu, biorącej udział w Pucharze Narodów Afryki. Wśród nich jest gwiazdor Arsenalu, Pierre-Emerick Aubameyang.     

W piątek gabońska federacja poinformowała, że gracz "Kanonierów", a także dwaj inni kadrowicze - Axel MeyeMario Lemina - nie mogą brać udziału w turnieju o mistrzostwo kontynentu z powodu kłopotów zdrowotnych. Zdiagnozowano u nich nieprawidłowości w pracy serca, co ma być efektem niedawnego zakażenia koronawirusem.   

Reklama

Okazuje się jednak, że wystosowany tuż przed weekendem komunikat był... mocno niedopowiedziany. Jak donosi dziennikarz stacji RFI, Freddhy Koula, w ekipie Gabonu doszło do skandalu obyczajowego. A sprawę próbowano nieudolnie zatuszować, wykorzystując problemy kardiologiczne wspomnianych zawodników.    

Według relacji reportera, powołującego się na własne źródła, Aubameyang - w towarzystwie Leminy, swojego brata i kilku dziewcząt - wrócił do hotelu o piątej nad ranem. Wszyscy byli pijani, doszło do szarpaniny z ochroną obiektu. Nie wiadomo, gdzie w tym czasie przebywał Meye.    

Właśnie ten incydent miał być bezpośrednią przyczyną odesłania zawodników do domu, o czym powiadomiono w poniedziałek. Koula podkreśla, że wykryte u piłkarzy kłopoty z sercem są prawdziwe i wymagają dalszej diagnostyki. Zostało to zresztą potwierdzone przez komisję medyczną Afrykańskiej Konfederacji Futbolu (CAF).     

Po dwóch potyczkach w tegorocznym PNA Gabon ma na koncie cztery punkty. Pokonał Komory (1-0) i zremisował z Ghaną (1-1). We wtorek wieczorem, na zamknięcie rywalizacji w grupie C, zmierzy się z Marokiem

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy