Reklama

Reklama

Alexander ​Gorgoń już nie w Austrii. Teraz czas na Chorwację!

27-letni pomocnik/napastnik Alexander Gorgoń podpisał trzyletni kontrakt z NHK Rijeka (ekstraklasa chorwacka).

Liga chorwacka. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Nie byłoby w tym nic intrygującego, że wychowanek Austrii Wiedeń zmienia klub, gdyby nie to, że jest synem Wojciecha Gorgonia, wychowanka Wisły Kraków i brązowego medalisty młodzieżowych mistrzostw świata w Meksyku w 1983 r. oraz Marty z domu Lelowicz, gimnastyczki artystycznej Krakusa (mistrzyni Polski i reprezentantki kraju).

Alexander Gorgoń urodził się w Wiedniu, dokąd wyemigrowali jego rodzice. W Austrii Wiedeń zagrał w 249 meczach, strzelił 68 goli, miał 29 asyst. Wystąpił w meczu reprezentacji Austrii U-20. W zeszłym sezonie w tabeli strzelców austriackiej ekstraklasy był drugi z 19 golami. Wyprzedził go Jonathan Soriano z Salzburga (21 bramek).

Reklama

Alexandrem Gorgoniem, mówiącym perfekcyjnie po polsku, interesowały się w tym okienku transferowym także polskie kluby - Lechia Gdańsk i Legia Warszawa.

Krzysztof Mrówka

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy