Reklama

Reklama

Alex Teixeira zaprezentowany przez Jiangsu Sainty

Alex Teixera, najdroższy transfer w zimowym oknie, został zaprezentowany w nowym klubie. Jiangsu Sainty zapłaciło za Brazylijczyka Szachtarowi Donieck aż 50 milionów euro.

"Jestem pierwszy raz w Chinach. To ogromny kraj. Nankin to piękne miasto. Zostałem mile przywitany przez kibiców i mieszkańców. Jako piłkarz chcę strzelać jak najwięcej goli dla nowego klubu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by wygrać każdy mecz" - powiedział Alex Teixeria. Pomocnik od 2010 roku występował na Ukrainie.

Oprócz niego nowym kibicom przedstawił się także m.in. inny Brazylijczyk - Ramires, który kosztował 28 milionów euro.

"Dostałem możliwość, aby teraz grać w Chinach i bardzo się z tego cieszę. To jest dla mnie zupełnie nowy kraj i wiem, że czeka mnie dużo trudności i wyzwań. W Europie zdobywałem trofea, podobnie jak z reprezentacją, ale to już przeszłość. To będzie nowe rozdanie dla mnie" - stwierdził były pomocnik Chelsea Londyn.

Reklama

"Piłka nożna jest sportem zespołowym, dlatego najważniejsze jest, aby ciężko pracować i wykonywać polecenia trenera, pomagać zespołowi i sprawić, by osiągał sukcesy" - dodał Ramires.

Trenerem Jiangsu Sainty jest Dan Petrescu, swego czasu szkoleniowiec Wisły Kraków.

To niemożliwe, by cały czas grać tą samą jedenastką (pierwsze trzy mecze sezonu odbędą się w ciągu 10 dni - przyp. red.), dlatego skorzystamy z wielu piłkarzy. Niektórzy z nich dołączyli do nas później, dlatego nie są gotowi, żeby rozegrać tak wiele spotkań w tak krótkim czasie i będziemy musieli stosować rotacje w składzie" - powiedział Rumun.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama