Reklama

Reklama

Alex Morgan chce wystąpić na igrzyskach... trzy miesiące po porodzie

Amerykańska piłkarka Alex Morgan na co dzień reprezentuje klub Orlando Pride. Mistrzyni świata z 2015 i 2019 roku niedawno ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Nie zamierza jednak odpuścić igrzysk olimpijskich, które mają rozpocząć się trzy miesiące po wyznaczonym terminie porodu.

Alex Morgan to jedna z najlepszych zawodniczek świata. Piłkarka gra na pozycji napastniczki w klubie Orlando Pride. Jest też reprezentantką Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej.

Reklama

Pod koniec października Morgan i jej partner Servando Carrasco, piłkarz Los Angeles Galaxy, ogłosili, że spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

Dziecko ma przyjść na świat w kwietniu 2020 roku. To trzy miesiące przed datą rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Tokio, w których Morgan... zamierza wystartować. Krótki termin na rekonwalescencję i powrót do formy nie wydaje się być przeszkodą dla 30-latki, choć może wzbudzać kontrowersje.

"Moim celem jest zagrać. To faktycznie krótkie okienko, ale jeśli będę mogła, chcę reprezentować mój kraj" - skomentowała Morgan.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca 2020 roku.

Amerykanka na swoim koncie ma między innymi dwa tytuły mistrzyni świata oraz złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku. W tym samym roku zdobyła prestiżowy tytuł piłkarki roku, przyznawany przez Amerykańską Federację Piłkarską.  

AB

Dowiedz się więcej na temat: Alex Morgan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje