Reklama

Reklama

Alex Ferguson wybudził się ze śpiączki

Pojawiły się nowe doniesienia odnośnie stanu zdrowia 76-letniego Aleksa Fergusona. Jak informują angielskie media, legendarny trener wybudził się ze śpiączki i, chociaż wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii, rozmawiał już ze swoją rodziną.

Optymistycznymi doniesieniami podzieliły się w poniedziałek zagraniczne media. "Daily Mail" poinformował, że były trener Manchester United wybudził się ze śpiączki, w której przebywał po zabiegu operacyjnym po wylewie krwi do mózgu.

Legendarny szkoleniowiec rozmawiał już z rodziną. Obecnie przebywa w szpitalu w Salford na oddziale intensywnej terapii, ale według lekarzy jego stan wykazuje na wczesne oznaki powrotu do zdrowia.

Nie wiadomo jeszcze jak przebiegnie rekonwalescencja oraz jakie straty w organizmie spowodował wylew. Lekarze twierdzą, że droga do odzyskania zdrowia będzie jednak powolna, ponieważ stan 76-latka nie został jeszcze w pełni oceniony.

Reklama

Wieść o kondycji zdrowotnej Fergusona wstrząsnęła światem futbolu. Do Manchesteru United spływały wiadomości z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla jednego z najbardziej utytułowanego trenera w historii piłki nożnej. Alex Ferguson zdobył w swojej karierze trenerskiej aż 49 trofeów. Najwięcej sukcesów świętował z Manchesterem United. Z "Czerwonymi Diabłami" wywalczył między innymi trzynastokrotne mistrzostwo Anglii oraz dwukrotne zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Następne kilka dni pokaże w jakim stanie rzeczywiście obecnie znajduje się Ferguson.

Aleksandra Bazułka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL