Reklama

Reklama

Aleksander Čeferin kandydatem na prezesa UEFA

Słoweniec Aleksander Čeferin zgłosił swoją kandydaturę na stanowisko prezesa Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) - poinformowała agencja Reutera. Jak twierdzi, ma poparcie 18 z 55 federacji członkowskich. O urząd ubiega się również Holender Michael van Praag.

Wybory, które wyłonią następcę zdyskwalifikowanego na cztery lata Francuza Michela Platiniego, zaplanowano na 14 września.

Reklama

Čeferin jest szefem słoweńskiego związku piłki nożnej. W oświadczeniu tej federacji poinformowano, że działacz może liczyć także na poparcie Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Danii, Finlandii, Grecji, Macedonii, Norwegii, Rosji, Rumunii, Serbii, Szwecji, Turcji i Włoch.

Na razie nie sprecyzowano planu i założeń jakimi miałby się kierować Čeferin, jeśli zostanie wybrany.

Na razie jedynym jego rywalem jest 68-letni van Praag, który kandydował także na stanowisko szefa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Do wyborów 26 lutego jednak nie przystąpił, bowiem wycofał się tydzień przed elekcją i poparł jordańskiego księcia Alego ibn Husejna. Urząd objął ostatecznie były sekretarz generalny UEFA Szwajcar Gianni Infantino.

Platini został zawieszony przez Komisję Etyki FIFA w grudniu 2015 roku w związku z podejrzanym przelewem dwóch milionów franków szwajcarskich od FIFA na konto Francuza. Uznano to za konflikt interesów i początkowo nałożono na niego ośmioletnią dyskwalifikację, ale po postępowaniu odwoławczym skrócono ją o połowę.

Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Čeferin | UEFA | Michael van Praag | Michel Platini

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje