Al-Ahly - Bayern Monachium 0-2 w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. Dwa gole Roberta Lewandowskiego

Po pokonaniu 2-0 egipskiego Al-Ahly, Bayern Monachium awansował do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Obie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Klubowe Mistrzostwa Świata
2021-02-08 19:00 | Stadion: Ahmed bin Ali Stadium | Arbiter: Mohamed Abdulla Hassan Mohd
Al Ahly SC
Bayern Monachium
0
2
R. Lewandowski 17',86'

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Al-Ahly - Bayern Monachium

Bayern od początku miał zdecydowaną przewagę. Rywale nie mieli nic do powiedzenia.

Mistrz Niemiec wyszedł na prowadzenie w 17. minucie. Piłkarze Bayernu mieli dużo miejsca w polu karnym i z tego skorzystali. Kingsley Coman zagrał wzdłuż bramki do Serge'a Gnabry'ego, który wycofał piłkę do Roberta Lewandowskiego. Zdążył on jeszcze przyjąć i precyzyjnie uderzył. Tym samym został pierwszym polskim piłkarzem, który nie tylko zagrał, ale też zdobył bramkę w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Bayern nie zamierzał na tym poprzestać. Nie zamierzał się oszczędzać i chciał wygrać jak najwyżej. Brakowało jednak skuteczności.

W 38. minucie Lewandowski mógł podwyższyć wynik. Po podaniu od Joshuy Kimmicha piłka jednak podskoczyła. Polak próbował przelobować golkipera. To się mu udało, z tym, że przelobował także bramkę. Do przerwy więc Bayern prowadził tylko jedną bramką.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W drugiej połowie Bayern "zaciągnął hamulec ręczny". Nie dominował tak, jak wcześniej, ale nie pozwolił rozkręcić się rywalom i kontrolował wydarzenia na boisku.

W 86. minucie "Lewy" postawił kropkę nad i. Z prawej strony pola karnego znalazł się Leroy Sane. Przerzucił piłkę nad bramkarzem, a Polak głową trafił do siatki, ustalając wynik spotkania.

Bawarczycy więc pewnie wygrali i awansowali do finału. O zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata zagrają w czwartek z meksykańskim Tigres, które pokonało 1-0 Palmeiras. Zwycięską bramkę zdobył Andre-Pierre Gignac.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl

David Alaba
27′ Ali Maâloul
Alphonso Davies
Hamdi Fathi
Joshua Kimmich
69′ Hussein El Shahat
Kingsley Coman78′
83′ Taher Mohamed Taher
Serge Gnabry62′
Amr Al Sulaya
Marc Roca Junqué69′
70′ Mohamed Magdi Kafsha
Thomas Mueller62′
69′ Mahmoud Abdul Monem Abdelhamid Soliman
Robert Lewandowski  17′, 86′
Aly Lotfy Mostafa
Ron-Thorben Hoffmann
Mostafa Ahmed Shobeir
Lukas Schneller
27′ Yasser Ahmed Ibrahim El Hanafi