Reklama

Reklama

Ajax Amsterdam rozwiązał kontrakt z Nourim, który w 2017 roku doznał uszkodzenia mózgu

Ajax Amsterdam rozwiązał kontrakt z Abdelhakiem Nourim, który w 2017 roku zasłabł podczas towarzyskiego meczu piłkarskiego i doznał poważnych obrażeń mózgu. Holender marokańskiego pochodzenia kilka dni temu opuścił szpital, ale wciąż wymaga stałej opieki.

Ajax do tego momentu wypłacał wynagrodzenie Nouriego, a teraz pracuje z rodziną nad znalezieniem rozwiązania na przyszłość.

Obie strony od dłuższego czasu pozostają w sporze. Bliscy piłkarza oczekują finansowego zadośćuczynienia, po tym jak klub przyznał, że pomoc udzielona na boisku była niewystarczająca.

- Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za to, co się stało - powiedział w 2018 roku dyrektor sportowy Ajaksu Edvin van der Sar. Nouri wciąż nie może samodzielnie się poruszać, a z otoczeniem komunikuje się poruszając brwiami.

Reklama

20-letni wówczas piłkarz zasłabł 8 lipca 2017 roku w 72. minucie spotkania z Werderem Brema w austriackiej miejscowości Hippach. Na początku nie wyglądało to groźnie, bo zawodnik po prostu położył się na ziemi, jak gdyby złapał go skurcz lub ból mięśnia.

Sędzia przerwał grę, aby sprawdzić, co dzieje się z piłkarzem, ale nie było żadnej paniki. Arbiter pozwolił nawet na dokonanie zmiany. Chwilę później na placu gry była już karetka, a Holender był reanimowany.

Został przetransportowany helikopterem do szpitala w Innsbrucku, gdzie lekarze stwierdzili niewydolność układu krążenia. Kilka dni później Ajax poinformował, że zawodnik ma poważne uszkodzenia mózgu. Był w śpiączce.

wkp/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: Abdelhak Nouri | Ajax Amsterdam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje