Ajax Amsterdam - De Graafschap 2-1 w 17. kolejce Eredivisie

Ajax Amsterdam pokonał w 17. kolejce Eredivisie De Graafschap Doetinchem 2-1. Jednego gola dla Ajaksu strzelił Arkadiusz Milik. Dla Polaka był to już ósmy ligowy gol w tym sezonie.

Eredivisie. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Ajax był murowanym faworytem starcia z De Graafschap. Zespół z Doetinchem to outsider holenderskiej Eredivisie. W pierwszych 16 kolejkach bieżącego sezonu drużyna "Super Farmerów" zdobyła ledwie pięć punktów.

Przed starciem z Ajaksem De Graafschap było skazywane na porażkę, ale wysoko zawiesiło poprzeczkę słynnym rywalom.

Goście w Amsterdamie bronili się z dużą zawziętością i pierwszego gola stracili dopiero w 26. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Nemanja Gudelj, a głową piłkę do siatki skierował Arkadiusz Milik.

Wydawało się, że ten gol będzie pierwszym z wielu, jakie Ajax zaaplikuje tego dnia słabeuszom z Doetinchem, ale okazało się, że goście nie zamierzali się poddać.

W 38. minucie do wyrównania doprowadził Kristopher Vida. Zaskoczeni piłkarze Ajaksu długo nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywali, a drugiego gola zdobyli dopiero w 70. minucie - strzelił go Riechedly Bazoer.

Na półmetku sezonu Eredivisie, po 17 kolejkach, Ajax jest liderem tabeli i ma trzy punkty przewagi nad PSV Eindhoven. De Graafschap zajmuje ostatnie, 18. miejsce.

Liga holenderska wznowi rozgrywki 15 stycznia.