Reklama

Reklama

Ajax Amsterdam. Abdelhak Nouri z poważnymi obrażeniami mózgu

Abdelhak Nouri, który zasłabł w trakcie towarzyskiego meczu z Werderem Brema ma poważne i trwałe obrażenia mózgu. O stanie zdrowia piłkarza poinformował na oficjalnej stronie Ajax Amsterdam. 20-latek wciąż przebywa w szpitalu w Innsbrucku.

Wcześniej media informowały, że wszystkie badania Holendra marokańskiego pochodzenia wypadają pomyślnie i niebawem lekarze będą wybudzać go ze śpiączki farmakologicznej. Jednak czwartkowe doniesienia Ajaxu są znacznie mniej optymistyczne.

Problemy Nouriego zaczęły się w 72. minucie spotkania w austriackiej miejscowości Hippach. Na początku nie wyglądało to groźnie, bo zawodnik po prostu położył się na ziemi, jak gdyby złapał go skurcz lub ból mięśnia. Sędzia przerwał grę, aby sprawdzić, co dzieje się z piłkarzem, ale nie było żadnej paniki. Arbiter pozwolił nawet na dokonanie zmiany.

Reklama

Chwilę później na placu gry była już karetka, a Nouri był reanimowany. Został przetransportowany helikopterem do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili niewydolność układu krążenia.

Spotkanie nie zostało już wznowione. W momencie jego zakończenia Werder prowadził 2-1.

Nouri urodził się 2 kwietnia 1997 roku w Amsterdamie i to właśnie w Ajaksie przeszedł wszystkie szczeble programu szkolenia młodzieży. Oficjalny debiut w pierwszej drużynie zaliczył 21 września 2016 roku, podczas meczu krajowego pucharu z Willem II. Na plac gry wszedł w 73. minucie, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił wynik spotkania na 5-0. W sumie wystąpił w piętnastu oficjalnych meczach dorosłego Ajaksu.

Dramatem młodego gracza poruszony jest Edwin van der Sar, niegdyś wyśmienity bramkarz Ajaksu, a obecnie dyrektor sportowy klubu. "To najgorsza, niewyobrażalna wiadomość. Czujemy się strasznie. Cierpienia, które teraz dotyka jego rodziców, braci i sióstr, nie da się opisać".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama