Reklama

Reklama

Afera w FIFA: Jerome Valcke zdyskwalifikowany na 12 lat

Po Seppie Blatterze i Michelu Platinim, także Jerome Valcke doczekał się dyskwalifikacji w związku z potężną aferą w FIFA.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Komisja Etyki Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) zdyskwalifikowała na 12 lat byłego sekretarza generalnego alcke'a w związku z zarzutami korupcyjnymi.

Niegdyś jeden z najwyższych rangą oficjeli świata futbolu został zwolniony w styczniu.  

Wcześniej Valcke został zawieszony na 90 dni, podobnie jak prezydent FIFA Joseph Blatter oraz szef Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Michel Platini. Szwajcar i Francuz zostali odsunięci od wszelkiej aktywności piłkarskiej na osiem lat.

Reklama

Były sekretarz generalny miał brać udział w oszustwach przy sprzedaży biletów na mecze mistrzostw świata.

"W czasie śledztwa wypłynął szereg innych potencjalnie nielegalnych zachowań, w tym nadużyć związanych z finansowaniem podróży, umów ze sponsorami, sprzedażą praw telewizyjnych oraz niszczeniem dowodów" - napisano w oświadczeniu.

Valcke nie przyznaje się do popełnienia jakichkolwiek wykroczeń.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy