Reklama

Reklama

Afera w FIFA. Cameron: Im szybciej Blatter odejdzie, tym lepiej

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział w piątek w Berlinie, że prezydent FIFA Joseph Blatter powinien odejść jak najszybciej ze stanowiska.

Zdaniem kanclerz Niemiec Angeli Merkel głównym zadaniem jest obecnie zerwanie z korupcją i transparencja.

- Uważam, że powinien odejść - powiedział Cameron. - Nie można dopuścić do tego, żeby - wobec zarzutów korupcyjnych na tym szczeblu, na taką skalę - właśnie on, kierujący tą organizacją, był uznany za odpowiedniego człowieka do poprowadzenia FIFA w przyszłość - wyjaśnił brytyjski premier na konferencji prasowej w Berlinie po spotkaniu z Merkel.

Jak dodał, to, co dzieje się w FIFA, jest "szpetną stroną pięknej gry, którą kochamy". - Im szybciej odejdzie, tym lepiej - oświadczył Cameron na spotkaniu z dziennikarzami. Jego zdaniem dopiero po odejściu Blattera FIFA może zabiegać o odzyskanie wiarygodności. 

Reklama

Zdaniem Merkel należy jak najszybciej zerwać z korupcją i zapewnić "transparencję" w FIFA. To "absolutnie konieczne" w tym "pięknym sporcie"; należy "zrobić porządek" z "brudną stroną" piłki nożnej. Jak podkreśliła, reformy FIFA są zadaniem pilnym i odpowiadają interesom "miliardom fanów na całym świecie". 

W piątek w Zurychu odbędą się wybory nowego prezydenta FIFA. Dwa dni wcześniej siedmiu prominentnych działaczy tej organizacji zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniem o korupcję. 79-letni Blatter uważa, że nie ponosi odpowiedzialności za błędy innych członków władz FIFA.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje