Reklama

Reklama

Abdullah Avci nie jest już trenerem piłkarskiej reprezentacji Turcji

Abdullah Avci zrezygnował z posady trenera piłkarskiej reprezentacji Turcji - poinformowała tamtejsza federacja. Przyczyną są słabe wyniki osiągane przez drużynę w eliminacjach przyszłorocznych mistrzostw świata.

Po rozegraniu sześciu spotkań Turcja z siedmioma zdobytymi punktami zajmuje czwarte miejsce w grupie D. Liderem jest Holandia (18 pkt), która wyprzedza Węgry (11 pkt) i Rumunię (10 pkt).

Jak podano w oświadczeniu, obowiązujący do maja 2015 roku kontrakt z 50-letnim szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron.

- Odejście, tak jak zwycięstwa i porażki, jest częścią futbolu. Uważam, że jest to słuszna decyzja - powiedział cytowany przez tureckie media Avci, który w listopadzie 2011 roku zastąpił na stanowisku Guusa Hiddinka. Holender zrezygnował po nieudanych kwalifikacjach do Euro 2012.

Reklama

Prezes tureckiej federacji Yildirim Demiroren zaprzeczył medialnym doniesieniom, według których miały już zostać podjęte rozmowy z Fatihem Terimem jako kandydatem na nowego selekcjonera.

Avci w latach 2006-2011 trenował piłkarzy Istanbull Buyuksehir Belediyesi. W zespole tym od 2008 do 2012 roku występował polski obrońca Marcin Kuś.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama