41. kolejka Championship: Hull City AFC - Wigan Athletic FC 2-1 (0-1). Grosicki z asystą

Kamil Grosicki zaliczył asystę w 89. minucie meczu, a Hull City pokonało 2-1 Wigan Athletic na KCOM Stadium w 41. kolejce angielskiej Championship. Mecz obejrzało 10 827 widzów.

N. Powell 41'

Zespoły nie spotykały się dotąd zbyt często. Na 10 starć jedenastka Hull City wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięciokrotnie. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wigan w 41. minucie spotkania, gdy Nick Powell zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny "The Latics".

Drugą połowę zespół Wigan Athletic rozpoczął w zmienionym składzie, za Nicka Powella wszedł Gavin Massey.

Piłkarze gospodarzy ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 51. minucie gola wyrównującego strzelił Fraizer Campbell. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w 89. minucie meczu. Grosicki dośrodkował z rzutu rożnego, a Jordy de Wijs dał prowadzenie swojej jedenastce. To już 12. asysta Polaka w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Cheyenne Dunkley
 89′ Jordy de Wijs
Danny Fox
16′ 87′ Todd Kane
Reece James
Eric Lichaj
Antonee Robinson
76′ Markus Henriksen
Nick Powell  41′ 46′
Jackson Irvine
Josh Windass
61′ Marc Pugh
Nathan Byrne
 51′ 90′ Fraizer Campbell
Jonas Olsson
61′ Daniel Batty
Lee Evans88′
76′ Evandro Goebel
Kal Naismith
Kevin Linford Stewart
Leon Clarke61′
87′ Chris Martin