Reklama

Reklama

39 tysięcy widzów na meczu piłki nożnej kobiet w lidze włoskiej

Ponad 39 tysięcy kibiców obejrzało na Allianz Stadium w Turynie zwycięstwo zespołu kobiecego Juventusu nad piłkarkami Fiorentiny 1-0. To rekord pod względem liczby publiczności w lidze włoskiej i jeden z najlepszych wyników na świecie w rywalizacji klubowej.

39 027 widzów to wynik znacząco lepszy od dotychczasowego rekordu frekwencji w rywalizacji klubowej włoskiej ligi kobiet, który wynosił 14 000 fanów.

Piłkarki Juventusu, obrończynie tytułu, rozgrywają mecze ligowe na obiekcie treningowym "Starej Damy" w Vinovo, ale mecz na szczycie w lidze kobiet postanowiono przenieść na słynny stadion. Choć bilety były bezpłatne, to liczba kibiców przerosła oczekiwania organizatorów.

Klubowy rekord europejski pod względem frekwencji na meczu kobiet wynosi 60 739 i został ustanowiony na stadionie Wanda Metropolitano w meczu Atletico Madryt z Barceloną.

Reklama

Najlepszy wynik światowy został ustanowiony w 1999 r. podczas finału MŚ w Pasadenie w Kalifornii na stadionie Rose Bowl. Amerykanki w obecności 90 185 fanów pokonały po rzutach karnych Chinki 5-4.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL