Reklama

Reklama

3. liga w komplecie

Zakończyły się rozgrywki barażowe między zwycięzcami grup IV ligi. W ten sposób poznaliśmy komplet beniaminków III ligi.

Na tym szczeblu nie wystąpią dwa typowane wcześniej "pewniaki". Pierwszym jest MEC Sławięcice, który w trzech ostatnich meczach przegrał dwa u siebie (z konkurentem do awansu i z... najsłabszą, dawno zdegradowaną już drużyną), oraz zremisował mecz ze przedostatnim w tabeli, drugim spadkowiczem na wyjeździe - marnując 6 punktową przewagę. To doprawdy wielka sztuka. Chyba ktoś tu nie chciał awansu.

Drugim zespołem jest zwycięzca IV ligi bydgoskiej. Jagiellonka Nieszawa z powodów finansowych zrezygnowała z gry w III lidze. Decyzją PZPN - jej miejsce zajmie wicemistrz tej grupy IV ligi - Kujawiak Włocławek.

Reklama

W meczach barażowych padły wyniki:

Wisła II - BKS Bochnia: 1:0 i 1:1

Mieszko Gniezno - Astra Krotoszyn 2:1 i 3:1

Walka Zabrze - Przyszłość Rogów 0:0 i 2:0

A zatem komplet beniaminkow III ligi przedstawia się następująco:

 • grupa I: Pogoń Zduńska Wola, Mlekovita Wysokie Mazowieckie, Radomiak i Drwęca Nowe Miasto

 • grupa II: Zorza Dobrzany, Mieszko Gniezno, Kaszubia Kościerzyna i Kujawiak Włocławek

 • grupa III: LZS Swornica, Walka Zabrze, Chrobry Głogów i Polonia Słubice

 • grupa IV: Wisła II, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Resovia Rzeszów i HEKO Czermno

  Nadal niejasny jest los trzech spadkowiczów z III ligi: Olimpii Elbląg, Grunwaldu Halemba i Proszowianki. Kluby te liczą na to, że do rozgrywek nie przystąpią odpowiednio Stomil, Śląsk i Pogoń (w tym przypadku Tłoki nie spadną do III ligi). Na razie jednak wszystko jest w sferze pogłosek.

  W tym sezonie w III lidze jest o co walczyć. Zwycięzca każdej z czterech grup awansuje do II ligi bezpośrednio, wicemistrzowie zagrają w barażach z drużynami, które w II lidze zajmą miejsca 11-14.

 • Reklama

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Strona główna INTERIA.PL

  Polecamy

  Rekomendacje