Reklama

Reklama

​24-letni piłkarz Apolinario zmarł cztery dni po zasłabnięciu na boisku

W wieku 24 lat zmarł Alex Apolinario, brazylijski piłkarz portugalskiego trzecioligowca FC Alverca. Zawodnik w niedzielnym meczu stracił przytomność i upadł na murawę. W szpitalu zdiagnozowano atak serca. Po czterech dniach od zdarzenia poinformowano o jego śmierci.

Do tragicznej sytuacji doszło w 27. minucie spotkania z Uniao Almeirim. Apolinario natychmiast udzielono pomocy i szybko odwiedziono do szpitala. Jego stan określano jako ciężki, ale stabilny. W czwartek okazało się, że lekarze nie zdołali uratować mu życia.

"Z wielkim żalem informujemy, powołując się na informacje medyków ze szpitala Vila Franca de Xira, o śmierci Alexa Sandro dos Santosa Apolinairo. Alverca zapewni pomoc jego rodzinie. Wszystkie czwartkowe zajęcia zostały odwołane" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie wydanym przez klub.

Apolinario urodził się w Ribeirao Preto. Grał na pozycji ofensywnego pomocnika.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Reklama

Sprawdź!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama