2. liga: Zagłębie na czele

Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Ceramikę Opoczno 2:1 w pierwszym meczu 12. kolejki 2. ligi piłkarskiej.

Zwycięstwo to pozwoliło piłkarzom "miedziowej" jedenastki objąć pozycję lidera tabeli.

W meczu z Ceramiką w głównej roli wystąpił Zbigniew Murdza. Tydzień temu napastnik Zagłębia strzelił dwie bramki KSZO, a teraz ponownie dwukrotnie umieścił piłkę w siatce golkipera rywali. Pierwszego gola Murdza zdobył w 54. minucie, a po raz drugi pokonał bramkarza Ceramiki w 89. minucie spotkania. W doliczonym czasie gry zespół z Opoczna zdobył kontaktowa bramkę, ale trzy punkty zostały ostatecznie w Lubinie.

W drugim piątkowym meczu Arka Gdynia bezbramkowo zremisowała u siebie z Tłokami Gorzyce. Zespół z trójmiasta na razie specjalizuje się w pojedynkach nierozstrzygniętych. W tym sezonie piłkarze z Gdyni aż osiem razy remisowali swoje spotkania. Tłoki kończyły mecz w osłabieniu, bowiem trzy minuty przed końcem czerwoną kartką ukarany został Artur Toborek.