2. liga: Sensacja w Białymstoku

Jagiellonia Białystok niespodziewanie przegrała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 1:2 w środowym spotkaniu 18. kolejki piłkarskiej 2. ligi.

Goście trafiali do siatki wyżej notowanych rywali na początku drugiej połowy. Prowadzenie uzyskał w 51. minucie Piotr Wiśniewski, a kwadrans później bramkarza gospodarzy zaskoczył Grzegorz Król.

"Jaga" zdołała odpowiedzieć tylko celnym strzałem Sobocińskiego, już w doliczonym czasie gry. Po tym zwycięstwie Lechia awansowała na 9. pozycję w tabeli "zaplecza ekstraklasy".

Dwa gole Bartłomieja Grzelaka pozwoliły piłkarzom Widzewa Łódź pokonać w Chorzowie miejscowy Ruch 2:0. Po tej wygranej podopieczni Stefana Majewskiego umocnili się na fotelu lidera.

W szlagierowym spotkaniu tej kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonała u siebie Śląsk Wrocław 1:0. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w 59. minucie Benjamin Imeh. Dzięki tej wygranej podopieczni Bogusława Baniaka awansowali na piąte miejsce.

Gol w drugiej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry zdobyty przez Grzegorz Jurczyka odebrał zwycięstwo ŁKS Łódź w meczu z broniącą się przed spadkiem Polonią Bytom. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i był to czwarty z rzędu remis ŁKS.

Zremisowało także KSZO Ostrowiec Św. W meczu z Heko w Czermnie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Pierwszy punkt w rundzie wiosennej zdobył Radomiak, który bezbramkowo zremisował ze Świtem Nowy Dwór Maz. Radomian poprowadził w tym meczu Arkadiusz Skonieczny, dotychczasowy asystent Mariusza Kurasa, który po ostatniej porażce zrezygnował z pracy.

Zobacz WYNIKI i STRZELCÓW GOLI w spotkaniach 18. kolejki piłkarskiej drugiej ligi oraz TABELĘ

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | sensacja | Białystok | liga