Reklama

Reklama

2. liga: Porażka Zagłębia!

Zagłębie Lubin doznało niespodziewanej porażki w meczu otwierającym 16. kolejkę 2. ligi piłkarskiej. Ekipa z Lubina uległa na własnym stadionie RKS-owi Radomsko 1:2. Obie drużyny mają w tabeli po 28 punktów.

Porażka ta sprawiła, że Zagłębie na pewno nie zmniejszy 3-punktowej straty do liderującej Pogoni, która w sobotę zagra w Bełchatowie z tamtejszym GKS-em.

Jedyną drużyną, która ma jeszcze szansę w tej kolejce na "złapanie" szczecinian jest Cracovia (też 3 pkt straty do Pogoni). Podopieczni Wojciecha Stawowego będą podejmować Tłoki Gorzyce.

Pierwsza połowa meczu w Lubinie miała dość bezbarwny przebieg. Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze i po jednej z akcji prowadzenie dla nich uzyskał Niciński (49. min). Po straconej bramce do ataku ruszyli goście z Radomska i już cztery minuty później doprowadzili do wyrównania. Wzorowo wyprowadzoną kontrę zakończył celnym strzałem Lato. Nim gospodarze zdołali się otrząsnąć z utraty bramki radomszczanie prowadzili już 2:1. Tym razem piłkę do siatki posłał Filipczak, który w 60. minucie wykorzystał niezdecydowanie obrońców gospodarzy.

Reklama

Goście zdołali korzystny wynik utrzymać do końca, grając bardzo mądrze w obronie i zupełnie "odcinając" od podań groźnych lubińskich napastników.

Zobacz opis meczu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy